עלות גג רעפים

מה קובע את עלות גג הרעפים?

גג רעפים איכותי יכול להישמר במשך שנים, אבל צריך לדאוג לתחזוקתו ולהחלפתו אחת לכמה זמן. אם אתם מרגישים שאתם זקוקים להחלפת גג רעפים עקב נזילות או פשוט בגלל שהרעפים נמצאים על הגג כבר 25 שנים- הנה כל הסיבות למה אתם צריכים להחליף רעפים ומה קובע עלות גג רעפים.

ראשית, גגות רעפים מתיישנים, כמובן. כמו כל חומר, גם רעפי הבטון נוטים לאבד מחוזקם לאורך השנים ולהתעייף, מה שיגרום לרעפים להשבר. במקרה כזה, מים יכולים לחדור דרך השברים אל התקרות של הבתים. גם עובש מתפתח עם הרטיבות ויכול להרוס את הרעפים. לכן ישנה חשיבות עליונה להחלפת גגות רעפים בחומרים חדשים.

חשוב לציין- גגנים מקצועיים יסבירו לכם שאתם צריכים להחליף את כל הגג. נכון, תצטרכו לשאת בעלות גג רעפים חדש לגמרי, אבל יש לכן כמה סיבות טובות: תחזוקה תעלה לכם יותר. חד וחלק- אם אתם צריכים רק תחזוקה או תיקון של מספר רעפים בודדים- מדובר בעבודה קשה ויקרה הרבה יותר. גגנים מקצועיים רבים אינם מעוניינים ב״תיקונים״, משום שלדעתם אין זה יעיל. התחזוקה של גג רעפים היא יקרה מאוד- החלפת רעף אחד בודד או מספר רעפים שבורים, יכול להיות יקר יותר מעלות גג רעפים חדש לחלוטין.

עלות גג רעפים תשתנה בהתאם למגוון פרמטרים, כמו למשל- באיזה חומר תבחרו לרעפים החדשים. יש רעפי חרס ויש רעפים מבטון. רעפי חרס מהווים היום אחוז גבוה מאוד מכל גגות הרעפים בארץ. כמו כן, עלות גג רעפים יכולה להשתנות בהתאם לכמות עבודה נוספת שיש לבצע.

כאשר מגיע אליכם גגן מקצועי- הוא יפרט עבורכם את כל השלבים הכרוכים בהחלפת גג רעפים: החל מפירוק הרעפים הישנים, פינוי של אשפה או פסולת שהצטברה על הגג, חיזוק הקונסטרוקציה של הגג, עבודות פחחות שונות, תיקונים שונים, הנחה וחיתוך של הרעפים החדשים, ניקיון סופי ועוד עבודות שונות. כדי למנוע עלות גבוהה מדיי- אתם צריכים איש מקצוע אמין ואיכותי שיבצע הערכה של העבודה והעלות הכוללת ולא יזרוק לכם מחיר ואז תוך כדי עבודה- יתחיל להוסיף עלויות. גגן מקצועי יגיד לכם בדיוק מה השלבים שצריכים להתבצע, איזה עבודה הוא הולך לעשות ומה העלות הכוללת של פרויקט כזה. חשוב לזכור- טווח המחירים בשוק נע בין 180 ל260 שקלים למ״ר רעפים, מחיר זה לרוב לא כולל תיקונים שונים במבנה. תבקשו מאיש המקצוע שלכם לבדוק את כל הגג לפני שהוא מוסר לכם את העלות כולה.