שיש קוורץ

מהו שיש קוורץ?

הבחירה הנפוצה ביותר במדינה כשזה מגיע למשטחי שיש- היא שיש קוורץ. מכל סוגי משטחי השיש- מדובר בבחירה הכי פופולארית בקרב ישראלים- ויש לכך כמה סיבות טובות. כיצד תדעו האם שיש קוורץ מתאים למטבח שלכם? תשאלו את עצמכם את השאלות הבאות ותוכלו לדעת בוודאות האם קוורץ הוא החומר הנכון!

משטחים למטבח יכולים להיות עשויים מגוון חומרים. שיש קוורץ הוא משטח המיוצר מקוורץ- מינרל טבעי וחזק הנמצא בטבע, מעורבב יחד עם דבקים וחומרים אחרים. שיש קוורץ אינו נמצא באופן טבעי אלא מופק בתהליך מלאכותי וחדשני היוצר את משטחי השיש שאנחנו מכירים.

היתרון הגדול ביותר בקוורץ הוא בשיטת הייצור, המאפשרת מגוון רחב מאוד של עיצובים, טקסטורות, צבעים ועוד. רוב הישראלים אוהבים לבחור שיש קוורץ (אבן קיסר) משום שכל אחד יכול למצוא משהו שיתאים לסגנון ולעיצוב המטבח שלהם.

מבחינת עמידות, יש למשטחי קוורץ יתרונות ויש חסרונות. השיש עמיד לכתמים, אבל הוא אינו עמיד בחום. אסור להעמיד על שיש קוורץ סירים חמים או מחבתות- החומר אינו מיועד לכך ועלול להפגם. כמו כן, לא ניתן לחתוך ולעבוד עם סכין ישירות על השיש, משום שסכינים ישאירו סימנים וחריצים בשיש. אם אין לכם הרגל של הנחת סירים חמים או חיתוך ישיר על השיש- אז אתם יכולים לבחור בשיש קוורץ בביטחון מלא.

שיש קוורץ מיוצר בארץ על ידי חברת אבן קיסר אשר מגיע עם אחריות מלאה. חשוב במיוחד- כאשר אתם מתקינים שיש כזה, לעבוד אך ורק עם אדם המורשה לעבוד עם אבן קיסר. שיש אבן קיסר מכיל 95 אחוזי קוורץ ונחשב לשיש בסטדנרט עולמי גבוה מאוד.

ניקיון- קל מאוד לתחזק שיש קוורץ. לרוב אתם יכולים להסתפק בסמרטוט רטוב ואם משהו נדבק- לגרדו בעדינות. יש חומר ניקוי מיוחד לאבן קיסר, אבל אנחנו ממליצים להשתמש במינימום חומרי ניקוי ובמיוחד להמנע משימוש בחומרי ניקוי קשים שעלולים לפגוע במשטח, כמו מסיר שומנים חריף או חומרים כימיים אחרים.

מבחינת עלויות- שיש קוורץ הוא הפתרון האולטימטיבי. לא משנה מה התקציב שלכם ולא משנה כיצד אתם רוצים לעצב את המטבח שלכם- השיש הזה מגיע במגוון עיצובים ובמגוון קולקציות ומחירים- כל אחד יכול למצוא משהו שהוא אוהב ושמתאים לו ברמה התקציבית והעיצובית.

כעת, אחרי שאתם יודעים את הפרטים- אתם יכולים לשאול את עצמכם- האם השיש הזה מתאים לפעילות שלי במטבח, האם הוא מתאים לעיצוב של המטבח שלי והאם הוא מתאים לי בתקציב- ולהחליט!