חלונות שחורים לרכב

חלונות שחורים לרכב

 

בעבר ראינו פה ושם רכבים בעלי חלונות שחורים, בעיקר ברכבי יוקרה, ברכבים השייכים לאוכלוסיות מסוימות וברכבי שרד השייכים לגורמים ממשלתיים וציבוריים אחרים.

מסתבר שלחלונות השחורים קיימים יתרונות רבים שלא היו ידועים לציבור.

לאור הדרישה הגוברת לחלונות שחורים ברכבים, אישר משרד התחבורה לפני כמה שנים את השימוש לציפוי חלונות הרכב, זאת לאחר שברוב מדינות העולם המערבי אושר נושא זה כבר לפני שנים רבות לאחר בדיקות מקיפות. מדינות שמכוני התקנים שלהם מקפידים על כל פרט ופרט וכל נושא מאושר לאחר שנים של בדיקות מעמיקות, כמו גרמניה צרפת וארה”ב, אישרו את השימוש בציפוי הסולארי.

חלונות שחורים לרכב יוצרים אווירה ביתית ושומרים על פרטיותם של הנוסעים הן המבוגרים והן הילדים. כל האנשים המסתובבים סביב הרכב בעת חניה, או חולפים על פניו לאורך הכבישים ובצמתים אינם רואים מי יושב ברכב ובמה עסוקים הנוסעים. זו הגנה מושלמת על הילדים מפני אנשים שעלולים להתקרב לרכב, להרתיע אותם או לראות במה הם משחקים או איזה סרט הם רואים. … הילדים מרגישים מוגנים ממש כמו בבית ולכן הם שקטים ונינוחים.

גנבים הפורצים לרכבים ובעיקר לרכבי יוקרה, אינם רואים מה קיים ברכב ולכן הסיכוי לפריצה קטן באופן משמעותי.

ציפוי החלונות יוצר קליפת הגנה על חלון הרכב, בעת תקלה או חלילה בעת תאונה, הזכוכית לא תתנפץ לאלפי רסיסים אלא למספר קטן של זכוכיות וכך אנו מגנים הן על נוסעי הרכב והן על גורמים שיהיו בסביבת הרכב במקרים כאלה מפני פציעה.

החלונות השחורים, יעצרו את רוב קרני הuv של השמש וכך יהפכו את הנסיעה ברכב לנעימה מאד. הנהג יוכל לנהוג בבטחה כשקרני השמש היוקדת לא מסנוורות אותו ויוצרות מצב בו הנהג אינו רואה את כל מה שקורה על הכביש ובכל מרחב שדה הראיה. נוסעי הרכב ייהנו אף הם מנסיעה ללא סנוורים המפריעים לכולם אך בעיקר לילדים קטנים ולתינוקות.

יתרון נוסף של חלונות מושחרים הוא שמירה על טמפרטורה נעימה ברכב תוך פרק זמן קצר יחסית. בדרך כלל מרגע הפעלת המנוע והמזגן, לוקח במינימום כעשר דקות עד שרמת המיזוג ברכב נעימה ליושבים בו, אך ברכב בעל חלונות מושחרים הפעולה נעשית בזמן קצר מאד לנוחות הנוסעים.

לאורך הנסיעה השימוש בעוצמת המזגן הוא מופחת ולכן ברכב בעל חלונות שחורים צורכים פחות אנרגיה, ממלאים פחות דלק ושומרים על סביבה בריאה יותר.

הציפוי הסולארי מתבצע בחומרים העשויים מגלילי פילם ותרכובת מיוחדת של פוליאסטר ואלומיניום שקוף. ציפוי זה מבטיח שימוש במוצר לאורך שנים רבות בלי שאיכות המוצר יורדת בחלוף השנים. אין כל שינוי בתפקודו של המוצר או בנראות שלו.